Triglavu vaterpolski pokalni naslov

Kranj, 21. decembra - Vaterpolisti kranjskega Triglava so pokalni zmagovalci za leto 2014. V domačem bazenu v Kranju so v finalu po ostri borbi premagali Ljubljano z 9:6. Za Triglav so zadeli Jure Strojanovič 4, Jaka Štirn 2, Jaša Kadivec, Primož Troppan in Benjamin Popović, za Ljubljano pa Andraž Verač 3, Miha Fakin 2 in Kristjan Novak.

Pred skoraj 300 navijači, ki so dokazali, da je v Kranju vaterpolo še vedno doma, so se gostitelji izredno namučili z Ljubljano. Glavni Junak tekme je bil ljubljanski vratar Andraž Žurman, ki je kranjske napadalce v uvodnih minutah dobesedno spravljal v obup, kasneje pa skrbel, da Triglavani vse do končnice niso ušli na več kot gol prednosti.

Tekma je bila odločena v zadnji četrtini, ko sta zadela Stojanovič in Štirn, do konca pa je bilo manj kot tri minute. Ljubljančani so se sicer še trudili, igrali manj kakovostno, a izredno borbeno do konca, njihovo usodo pa je v zadnji četrtini zapečatil Benjamin Popović.