Durantov rekordni polčas premalo za zmago v Oaklandu

Oakland, 19. decembra - Najboljša ekipa v severnoameriški košarkarski ligi NBA Golden State Warriors je dosegla novo zmago. Tokrat so bojevniki s 114:109 premagali Oklahoma City Thunder. Prvi mož tekme je bil domači zvezdnik Stephen Curry s 34 točkami in devetimi podajami.

ZDA, Los Angeles..
Košarkar Golden State Warriors Stephen Curry.
Arhiv Tanjug/STA

Tekma v Oaklandu bi se kaj lahko zasukala tudi v drugo smer, če bi celo tekmo odigral zvezdnik Oklahome Kevin Durant. Ta je v prvem polčasu v slabih 19 minutah dosegel kar 30 točk in postal prvi igralec po združitvi lig ABA in NBA leta 1976 s toliko točkami v manj kot 20 minutah. Igro je nato moral zapustiti zaradi poškodbe gležnja.

Chicago Bulls so na krilih Jimmyja Butlerja, ta je dosegel zanj rekordnih 35 točk, s 103:97 premagali New York Knicks, New Orleans Pelicans so v Houstonu zmagali z 99:90, na zadnji tekmi večera pa so Sacramento Kings doma izgubili proti Milwaukee Bucks s 107:108.