Oblakov soigralec osumljen prirejanja izida tekme

Valencia, 15. decembra - Selektor japonske nogometne reprezentance Javier Aguirre, zdajšnji vezist Manchestra Uniteda Ander Herrera, kapetan madridskega Atletica Gabi in še 38 drugih je omenjenih v novem primeru prirejanja izida tekme, in sicer v španskem prvenstvu v sezoni 2010/11, poročajo španski in britanski mediji.

Špansko tožilstvo je primer, v katerem sumijo, da je bila tekma med Realom Zaragozo in Levantejem prirejena, vložilo na sodišče v Valencii. Ali bo preiskava dobila nadaljevanje, bo zdaj odločal preiskovalni sodnik.

Mehičan Aguirre je bil v sezoni 2010/11 trener Zaragoze, Španca Herrera in Gabi, ta je zdaj soigralec Jana Oblaka, pa sta igrala za klub, ki se je z zmago z 2:1 izognil izpadu v drugo ligo. Gabi je takrat dosegel zadetka v 38. in 73. minuti, Urugvajec Christian Stuani, ki zdaj igra za Espanyol, pa je v 80. minuti postavil končni izid.