Telemach Olimpija - Fehervar 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Ljubljana, 14. decembra - Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 27. kroga lige Ebel izgubili s Fehervarjem z 2:4.

Današnja tekma je imela zanimiv uvod in nesrečen začetek, vsaj za vse, ki so pričakovali prvi dvoboj ledenega festivala na prostem na Trgu republike. Prav tekma z Madžari bi namreč morala biti prva v nizu treh decembrskih, s katero so v ljubljanskem klubu nameravali popestriti praznično dogajanje v središču mesta tudi s tekmami na prostem.

A vreme in okvara hladilnega sistema sta bila premočna, kljub prizadevanjem so morali danes dopoldne priznati poraz in tekmo preseliti v dvorano Tivoli.

Poraz v boju s pretoplim decembrom pa je nato napovedal tudi poraz akterjev na ledu. Domači so sicer dobro začeli in zadeli v drugi minuti, nato pa so Madžari dosegli štiri gole in odločili zmagovalca.

Če bo šlo vse po načrtih, se bo ledeni festival zdaj začel v torek s tekmo s Celovčani.