Fannemel zmagovalec prve tekme v Nižnjem Tagilu, Prevc peti

Moskva, 13. decembra - Norvežan Anders Fannemel je zmagovalec tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v ruskem mestu Nižnij Tagil, kar je zanj prva zmaga v karieri. V finalu je nastopilo pet Slovencev, najboljši med njimi je bil tudi tokrat Peter Prevc, ki je v finalu napredoval na peto mesto.

Planica.
Smučarski skakalec Peter Prevc.

Matjaž Pungertar je danes prav tako pokazal dobre predstave ter zasedel sedmo mesto in s tem prvič v karieri končal v najboljši deseterici. Tik za najboljšo deseterico sta končala Robert Kranjec, ki je v finalu s 14. napredoval na končno 11. mesto, ter Jernej Damjan, ki je bil 12. Med dobitnike točk se je uvrstil tudi Tepeš z 22. mestom.

V slovenski reprezentanci sta tako brez finalnega nastopa na šesti posamični tekmi sezone, ki so jo sicer izpustili številni skakalci, med drugimi tudi številka 1 in 2 v skupnem seštevku svetovnega pokala Čeh Roman Koudelka in Švicar Simon Ammann, ostala Nejc Dežman na 33. in Anže Lanišek na 39. mestu.