Fannemel vodi po prvi seriji v Nižnjem Tagilu, Prevc šesti

Moskva, 13. decembra - Norvežan Anders Fannemel je v vodstvu po prvi seriji tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v ruskem mestu Nižnij Tagil. V finalu bo nastopilo pet Slovencev, najboljši med njimi je tudi tokrat Peter Prevc, ki je po polovici tekme na šestem mestu.

Planica.
Smučarski skakalec Peter Prevc.

Matjaž Pungertar, ki je v kvalifikacijah skakal z izposojenimi smučmi reprezentančnega kolega Jurija Tepeša, ker so njegove ostale v Carigradu, je danes s svojimi pokazal še boljšo predstavo ter je tik za Prevcem na sedmem mestu, med najboljšo deseterico je tudi Jernej Damjan, ki je prav deseti. Med dobitnike točk sta se uvrstila še Robert Kranjec, ki je pred finalom na 14. mestu, ter Tepeš, ki je 26.

V slovenski reprezentanci sta brez finalnega nastopa ostala Nejc Dežman, ki je tekmo končal kot 33., ter Anže Lanišek, ki je zasedel končno 39. mesto.