Luka Božič in Sašo Taljat ter Eva Terčelj športniki leta KZS

Tolmin, 12. decembra - Predstavniki Kajakaške zveze Slovenije so danes v Tolminu izbrali najboljšega športnika leta. Kandidatov je bilo veliko, na koncu pa sta naziv prejela Luka Božič in Sašo Taljat - svetovna prvaka iz ZDA, bronasta z EP na Dunaju in tretjeuvrščena v skupnem seštevku svetovnega pokala. Najboljša športnica KZS v sezoni 2014 je Eva Terčelj, ki se je z evropskega prvenstva za mlajše člane v Skopju vrnila z dvema kolajnama.

Sicer so letos slovenski reprezentanti osvojili kar 19 kolajn s svetovnih in evropskih prvenstev med člani, mlajšimi člani in mladinci, zlato na MOI v Nanjingu, Nejc Žnidarčič je bil najboljši v skupnem seštevku svetovnega pokala v spustu, Božič in Taljat sta bila v skupni razvrstitvi slalomske serije svetovnih pokalov tretja. Poleg Božiča in Taljata je na svetovnem prvenstvu v ZDA s srebrom navdušil kanuist Benjamin Savšek.