Houston po podaljšku odpravil Sacramento

Oklahoma City, 12. decembra - Košarkarji v severnoameriški ligi NBA so ponoči odigrali vsega dve tekmi. Oklahoma City Thunder je v ugnala Cleveland Cavaliers s 103:94, Sacramento Kings pa so po podaljšku izgubili s Houston Rockets s 109:113. Neverjetnih 44 točk je za zmagovalce dosegel James Harden, 24 jih je za Sacramento dosegel Darren Collison.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.

V Sacramentu so bili v rednem delu bližje zmagi domači, ki so še v zadnji minuti vodili s 95:90. Trevor Ariza s prostima metoma in Harden s trojko pa sta poskrbela za izenačenje. V podaljšku je Harden, prvi strelec lige, nato vzel zadeve v svoje roke in dosegel kar 11 zaporednih točk za goste, s čimer je bila tekma pri izidu 105:96 praktično že odločena.

Tesno je bilo tudi v Oklahoma Ctiyju, kjer so domači dve minuti pred koncem vodili s 95:91, nato pa je Kevin Durant do konca dosegel osem točk.