Gregorinova sedma v Östersundu

Östersund, 6. decembra - Teja Gregorin je uvodno sprintersko preizkušnjo svetovnega pokala v biatlonu na 7,5 kilometrski preizkušnji v Östersundu končala med deseterico najboljših. Slovenska tekmovalka je bila brezhibna na strelišču, saj je pokrila vseh deset tarč, z nekoliko počasnejšimi smučmi pa se je zavihtela na sedmo mesto.

Medvode, Hiša kulinarike Jezeršek.
Biatlonka Teja Gregorin.

Prvo posamično zmago je osvojila zelo hitra Norvežanka Tiril Eckhoff, ki je kljub zgrešeni tarči stoje za 4,6 sekunde ugnala Čehinjo Veroniko Vitkovo. Čehinja je sicer imela brezmadežen strelski izkupiček, a počasnejše smuči. Čeprav je morala dvakrat v kazenski krog, nenatančna je bila tako leže kot stoje, si je lanska zmagovalka v skupnem seštevku svetovnega pokala Finka Kaisa Mäkäräinen pritekla stopničke in tretje mesto, za zmagovalko je zaostala le 7,6 sekunde. Trikratna olimpijska zmagovalka iz Sočija Belorusinja Darja Domračeva je bila peta, z zaostankom 9,5 sekunde in eno nepokrito tarčo.