Brazilija - Čile 3:2 (1:1, 1:1)

Belo Horizonte, 28. junija - Nogometna reprezentanca Brazilije je prvi četrtfinalist svetovnega prvenstva v Braziliji. V uvodnem dvoboju osmine finala so Brazilci v Belo Horizonteju po izvajanju enajstmetrovk premagali Čile s 3:2. Ob 22. uri bo na sporedu še druga današnja tekma osmine finala, v Rio de Janeiru se bosta pomerili Kolumbija in Urugvaj.

Brazilija, Belo Horizonte.
Svetovno nogometno prvenstvo Brazilija 2014 - osmina finala, tekma med Brazilijo in Čilom.
Brazilski nogometaš Oscar in čilenski nogometaš Gonzalo Jara.

Navijači Čila In Brazilije.

Čilenski nogometaš Alexis Sanchez.

Brazilski nogometaš David Luiz.

Svetovno nogometno prvenstvo Brazilija 2014.
Navijača Brazilije in Čila pred tekmo med reprezentancama.

Mlada brazilska navijačica z repliko pokala svetovnega prvenstva 2014.

Za Brazilijo je zadel David Luiz v 18. minuti, izenačil je Alexis Sanchez v 32. V drugem polčasu in podaljških golov ni bilo, je pa za Čile v 120. minuti Mauricio Pinilla stresel prečko. Odločilno enajstmetrovko je zadel domači zvezdnik Neymar.

Jutri se bosta najprej v Fortalezi pomerili Nizozemska in Mehika, sledila bo še tekma med Kostariko in Grčijo v Recifeju. Ponedeljek bo dan za obračuna med Francijo in Nigerijo v Brasilii ter Nemčijo in Alžirijo v Porto Alegreju, dvoboji osmine finala pa se bodo končali v torek s tekmama v Sao Paulu med Argentino in Švico ter v Salvadorju med Belgijo in ZDA.