Albasiniju prva etapa, Kwiatkowski zadržal skupno vodstvo

Sion, 30. aprila - Švicar Michael Albasini, kolesar ekipe Orica GreenEdge, je zmagovalec prve etape dirke po Romandiji. Na 203 kilometre dolgi preizkušnji od Ascone do Siona je v sprintu ugnal Španca Jesusa Herrado Lopeza in Litovca Ramaunasa Navardauskasa. Skupno vodstvo je zadržal Poljak Michal Kwiatkowski, član Omega - Quick Stepa.

Od četverice Slovencev, ki so začeli dirko po Romandiji, je danes v cilj prišla trojica, saj je Janez Brajkovič odstopil. Najboljši Slovenec je bil vnovič Simon Špilak na 41. mestu, Luka Mezgec je bil 68., oba sta ciljno črto prečkala v času zmagovalca. Matej Mohorič ni končal v času glavnine.

Kwiatkowski ima v skupnem seštevku pet sekund prednosti pred Albasinijem na drugem in Navardauskasom na tretjem mestu.