Kwiatkovskemu prolog, Špilak najboljši Slovenec

Lozana, 29. aprila - Poljak Michal Kwiatkowski, kolesar Omega Pharme, je dobil 5,5 kilometra dolg prolog dirke po Romandiji v italijanski Asconi. Drugo mesto je osvojil Avstralec Rohan Dennis, tretji je bil Nemec Marcel Kittel. Najboljši Slovenec je bil Simon Špilak. Član Katjuše je na 22. mestu zaostal 13 sekund.

Velika Britanija, London.
Cestno kolesarstvo.

Janez Brajkovič, član Astane, je zaostal 21 sekund in končal na 58. mestu, Luka Mezgec, kolesar Giant Shimana, je na 81. mestu zaostal 25 sekund, Matej Mohorič, Cannondale, je končal na 89. mestu, zaostal je 27 sekund.

Dennis je zaostal štiri sekunde, prav toliko pa tudi Kittel in Italijan Giacomo Nizzolo na četrtem mestu.

Kolesarje v torek čaka 1. etapa, 203 kilometre dolga preizkušnja iz Ascone do Siona.