Saša Golob šesta v Osijeku

Osijek, 27. aprila - Saša Golob, edina slovenska finalistka danes na gimnastičnem svetovnem pokalu v Osijeku, je na parterju zasedla šesto mesto. Golobova je prikazala lepo sestavo brez večjih napak, tri desetinke ji je sicer spet odnesel prestop, na koncu pa je prejela 12,725 točke. Zmagala je Švicarka Giulia Steingruber s 13,400.

Golobova, ki je na minulem svetovnem pokalu v Ljubljani na parterju prišla do prve zmage v karieri, skupno pa tretjih stopničk v svetovnem pokalu, je danes po besedah trenerke Ljudmile Korolenko dobro opravila svoj finalni nastop.

Slovenska reprezentanca je sicer na zadnji veliki tekmi pred majskim prvenstvom stare celine v Sofiji, svetovnem pokalu v Slavoniji, osvojila štiri finale. Že v soboto je Mitja Petkovšek na bradlji slavil svojo 35. zmago v svetovnem pokalu, še tretjič je na stopničkah preskoka to sezono končala Teja Belak, ki je bila tretja, Sašo Bertoncelj pa je na konju z ročaji zasedel peto mesto.