Matjaž Ceraj peti na EP v Montpellierju, Polavderjeva sedma

Montpellier, 26. aprila - Slovenski judoist Matjaž Ceraj je na evropskem prvenstvu v Montpellierju osvojil peto mesto. Ceraj je med borci nad 100 kilogramov v borbi za bron izgubil proti Nemcu Andreju Breitbarthu. Lucija Polavder je bila med borkami nad 78 kg sedma, Ana Velenšek v kategoriji do 78 kg in Miha Žgank med borci do 90 kg pa sta ostala brez uvrstitev.

Zreče.
Judoist Matjaž Ceraj.

Ceraju se tudi v četrto ni izšlo, še četrtič se je na prvenstvih stare celine moral zadovoljiti s petim mestom. Znova mu je za odličje zmanjkalo malo, danes se je kar dvakrat boril na zlato točko, enkrat je bil uspešen, v borbi za bron pa ne.

Prvenstvo se bo jutri končalo z ekipnimi borbami. Slovenski izbrani vrsti bosta nastopili tako v ženski kot tudi moški konkurenci. Slovenske judoistke se bodo pomerile z ekipo Bosne in Hercegovine, judoisti pa s Španci.