Washington povedel z 2:0

New York, 23. aprila - V prvem krogu končnice lige NBA so bile ponoči na sporedu tri tekme. Veliko zmago je dosegel Washington, ki je v gosteh po podaljšku s 101:99 premagal Chicago in že vodi z 2:0 v zmagah. Indiana je s 101:85 premagalo Atlanto, Toronto pa Brooklyn s 100:95. Na obeh tekmah je izid v zmagah izenačen na 1:1.

Na tekmi v Chicagu so košarkarji iz prestolnice odlično začeli in v prvem delu vodili že z 29:12, v končnici pa so domači zapravili zmago. Biki so prvič povedli v tretji četrtini, prevzeli pobudo in v zadnjem delu vseskozi vodili.

Skoraj štiri minute pred koncem je Kirk Hinrich gostitelje popeljal v vodstvo z 91:85, nato pa je nasprotni koš za Chicago postal uročen. V podaljšku so gostje povedli s 97:91 in tesno prednost obdržali do konca, Hinrich pa je imel dve sekundi pred koncem prosta meta za izenačenje, a se mu je zatresla roka.