Benu Swiftu sprint pete etape

Bilbao, 11. aprila - Kolesar ekipe Sky Britanec Ben Swift je zmagovalec pete etape dirke po Baskiji. Drugo mesto na 160 kilometrov dolgi preizkušnji med Eibarjem in Markino je po ciljnem sprintu osvojil Španec Alejandro Valverde, tretji pa je bil Poljak Michal Kwiatowski. Skupno vodstvo je zadržal Španec Alberto Contador.

Na dirki sodelujeta le še dva slovenska kolesarja, saj je Jan Polanc danes z nastopi zaključil. Še naprej je boljši slovenski posameznik Simon Špilak, ki je bil danes 18., v cilj pa je prišel v času zmagovalca. Janez Brajkovič je zaostal 17:26 minute in končal na 103. mestu. Špilak je tudi po današnji peti etapi zadržal 14. mesto v skupnem seštevku, Brajkovič je nekoliko izgubil, skupno je zdaj 48.

Jutri bo na dirki po Baskiji na sporedu posamična vožnja na čas, kjer se bodo kolesarji pomerili na 25,9 km dolgi progi v mestu Markina-Xemein, kjer jih med drugim čakata tudi dva vzpona.