Maljković: Igralci so zame heroji

Ljubljana, 19. septembra - Slovenska košarkarska reprezentanca bo domače evropsko prvenstvo končala vsaj na šestem mestu. Slovenske sanje o medalji so v četrtfinalu razblinili Francozi, v tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta pa so junaki premagali Srbijo, s čimer so si zagotovili mesto na svetovnem prvenstvu 2014 v Španiji.

Ljubljana, Stožice.
Dosedanji selektor slovenske košarkarske reprezentance Božidar Maljković.

Slovenska reprezentanca je na eurobasketu želela osvojiti eno od medalj, po porazu proti Franciji pa je bilo jasno, da se to ne bo zgodilo. Slabih 16 ur po četrtfinalnem obračunu je morala na parket dvorane Stožice stopiti še enkrat, nasproti pa so jim stali Srbi. Z zmago si je Slovenija priigrala obračun za peto mesto in vozovnico za SP 2014. Kljub temu so v glavah igralcev in strokovnega štaba še vedno Francozi, saj se vsi zavedajo, kakšno priložnost so izpustili.

V nedeljo, ko bo znan zmagovalec evropskega prvenstva v Sloveniji, se bo iztekla pogodba med Maljkovićem in Košarkarsko zvezo Slovenije.