Riblonu druga etapa dirke po Poljski

Passo Pordoi, 28. julija - Francoski kolesar Christophe Riblon je dobro formo z dirke po Franciji, kjer je dobil etapo s ciljem na Alpe d'Huezu, zadržal tudi na dirki po Poljski. Ta se je v soboto začela v Italiji, tudi druga, 206 kilometrov dolga etapa, v kateri je bil najboljši Riblon, pa je potekala v Italiji, končala se je z vzponom na prelaz Pordoi.

Francoz je v skupini ubežnikov napadel osem kilometrov pred ciljem, na katerem je imel minuto in dve sekundi prednosti pred Avstrijcem Thomasom Rohreggerjem in minuto in 18 sekund pred še enim Avstrijcem Georgom Preidlerjem. Od Slovencev je bil najboljši Grega Bole, z zaostankom šestih minut in 26 sekund je zasedel 31. mesto. Robert Vrečer je zaostal 11 minut in 16 sekund, uvrstil se je na 46. mesto, Simon Špilak je bil 97., Luka Mezgec pa je po neuradnih informacijah odstopil.

V skupnem seštevku je vodstvo prevzel Poljak Rafael Majka.