Debevec 26. v strelskem maratonu, Slovenija ekipno osma

Osijek, 28. julija - Slovenska strelska reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Osijeku dosegla najboljšo uvrstitev. Zanjo je poskrbel Rajmond Debevec, ki je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj z 1159 zadetimi krogi zasedel 26. mesto.

Turčija, Mersin.
Sredozemske igre.
Strelec Rajmond Debevec.

Nosilec treh olimpijskih odličij in lastnik svetovnega rekorda v tej disciplini je kleče zadel 388, leže 396 in stoje 375 krogov.

Na današnji tekmi sta nastopila še dva slovenska strelca: Željko Moičević je s 1158 krogi zasedel 28., Robi Markoja pa s 1154 krogi 44. mesto.

Slovenija je v ekipni konkurenci s 3471 krogi zasedla osmo mesto, za dosežkom izpred štirih let, ko je prav tako v slavonski prestolnici osvojila zlato kolajno v ekipni konkurenci, pa je zaostala 20 krogov.

Zlato kolajno so na letošnjem evropskem prvenstvu z novim svetovnim in evropskim rekordom osvojili Francozi, srebrno Rusi, bronasto pa Belorusi.

Finale posameznikov se je pričel ob 13.30.