Žbogar evropski prvak

Rostock, 27. julija - Najboljši slovenski jadralec v zgodovini Vasilij Žbogar je še drugič v karieri postal evropski prvak. Potem ko je bil pred desetimi leti najboljši v laserju, mu je uspeh uspelo ponoviti tudi v razredu finn na prvenstvu, ki se je danes končalo v nemškem Warnemündeju. Zadnja regata za medalje je namreč zaradi pomanjkanja vetra odpadla.

Jadralec Vasilij Žbogar

Žbogar je prepričljivo osvojil naslov, saj je bil v vodstvu od prvega dne prvenstva in je zbral 24 točk. Pred drugouvrščenim Britancem Edom Wrightom si je prijadral sedem točk prednosti, vsi ostali pa so bili daleč za njim. Na tretjem mestu v absolutni konkurenci je končal Novozelandec Andrew Murdoch z 48 točkami, četrti in bronast v evropski konkurenci pa je bi Nizozemec Jan Pieter Postma s 50 točkam.