Halzer s 27. mestom izgubil možnosti za zmago v skupnem seštevku

Andorra la Vella, 25. julija - Po dobrem mesecu premora so se gorski kolesarji znova zbrali na peti postaji svetovnega pokala v andorskem Vallnordu. V krosu na eliminatorju je Miha Halzer tekmovanje končal v osmini finala, osvojil je končno 27. mesto. Zmagal je Belgijec Fabrice Mels, v ženski konkurenci pa Švicarka Kathrin Stirnemann.

Gorski kolesar Miha Halzer.

Za Melsom, zmagovalcem kvalifikacij, so ciljno črto prečkali Argentinec Andres Catriel Soto, Francoz Titouan Perrin Ganier in Nemec Simon Gegenheimer. Za Stirnemannovo, ki je bila najhitrejša v kvalifikacijah, sta se razvrstili Švedinji Alexandra Engen in Jenny Risveds, četrta je bila Švicarka Jolanda Neff.

Drugi slovenski predstavnik v eliminatorju Kevin Berginc ni končal kvalifikacijske vožnje, Halzer pa že v prvem nastopu dneva ni bil med najboljšimi, kvalifikacije je namreč končal na 22. mestu, za Melsom pa je zaostal nekaj več kot deset sekund.