Rusi zmagovalci svetovne lige v odbojki

Mar del Plata, 22. julija - Olimpijski prvaki Rusi so zmagovalci svetovne lige v odbojki. V finalu v Mar del Plati v Argentini so s prepričljivih 3:0 premagali Brazilijo. V tekmi za bron je bila Italija boljša od Bolgarije s 3:2.

Rusija je tako postala šele tretja država s tremi ali več naslovi s svetovni ligi. V ponovitvi olimpijskega finala in obračuna najboljših dveh reprezentant na svetovni lestvici je premagala devetkratne prvake svetovne lige in vodilno ekipo na svetu.

Za Rusijo je to tretji naslov oziroma drugi v zadnjih treh letih. Hkrati pa je Rusija šele druga država, ki ji je uspelo uspelo osvojiti svetovno ligo takoj za olimpijskimi igrami. Rusija ima zdaj 14 medalj s svetovne lige - tri zlate, pet srebrnih, šest bronastih, rekorder pa še naprej ostaja Brazilija z devetimi naslovi, štirimi srebrnimi medaljami in štirimi bronastimi.