Froome še korak bližje zmagi

Pariz, 17. julija - Britanski kolesar Christopher Froome je še korak bližje zmagi na letošnji dirki po Franciji. Kolesar Skyja je zabeležil še tretjo etapno zmago na dirki, najhitrejši je bil v 32 kilometrov dolgem kronometru 17. etape, ki je bolj ustrezal gorskim specialistom kot pa specialistom za to disciplino.

Froome je na progi od Embruna do Chorgesa za devet sekund premagal Španca Alberta Contadorja, tretje mesto pa je zasedel Contadorjev rojak Joaquim Rodriguez, zaostal je deset sekund. Contador se je prebil na drugo mesto v skupnem seštevku, za vodilnim Britancem zdaj zaostaja že štiri minute in 34 sekund, do današnjega dne drugouvrščenega Nizozemca Baukeja Mollemo pa je poleg Contadorja prehitel tudi Čeh Roman Kreuziger.

Kristijana Korena tudi tokrat ni bilo med najboljšimi, zasedel je 60. mesto, za najhitrejšim je zaostal štiri minute in 52 sekund. Skupno je na 96. mestu.