Mina Markovič v Chamonixu do naslova evropske podprvakinje

Chamonix, 14. julija - Mina Markovič je v finalu težavnosti na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v francoskem Chamonixu osvojila drugo mesto. Slovenski ekipni uspeh je na četrtem mestu dopolnila Maja Vidmar. Debitant na evropskih prvenstvih Domen Škofic pa je bil 11.

Naslov evropske prvakinje je malce presenetljivo osvojila 20-letna Rusinja Dinara Fakritidinova, ki v članski konkurenci pred Chamonixem še ni bila na stopničkah v težavnosti. Tretja po polfinalu se je povzpela najvišje v smeri ter prehitela vso evropsko konkurenco, vključno z najboljšo tekmovalko v težavnosti v zadnjih dveh sezonah Markovičevo.

Martin Bergant je bil 22., Sergej Epih 24., Tina Šušteršič 25., Jure Raztresen pa je v kvalifikacijah zasedel 28. mesto.