Slovenija zapravila priložnost za zmago nad Rusijo, odločala bo razlika v golih

Varšava, 12. julija - Slovenska vaterpolska reprezentanca je v drugem nastopu na turnirju drugega kroga kvalifikacij za vaterpolsko EP 2014 v Grozowu na Poljskem remizirala z Rusijo s 6:6. Po dvakrat sta za Slovenijo zadela Erik Bukovac in Jure Nastran, po enkrat pa Duje Peroš in Teo Galič.

Vnaprej je bilo jasno, da sta Slovenija in Rusija edina tekmeca za prvo mesto na turnirju na Poljskem. Rusija je kotirala kanček višje od Slovenije, na koncu pa so Rusi le po zaslugi športne sreče iztržili remi, saj sta Jure in Matej Nastran v zadnjem delu zapravila strele s petmetrovke.

Rusi, ki so se izkazali predvsem z zelo hitrim plavanjem, so v uvodu tekme upravičili vlogo favorita in prvo tretjino dobili s 3:1, v drugi povedli celo s 4:1 in imeli do konca še vodstvo s 5:3 in 6:4. Četa selektorja Primoža Troppana pa se ni predajala do konca in slovenska izbrana vrsta je tri minute pred zadnjim piskom sirene po golu mladega Dujeta Peroša izenačila na 6:6.