Orica GreenEdge najhitrejša v Nici, Gerrans prevzel rumeno majico

Nica, 2. julija - Ekipa Orice GrenEdgea je v ponedeljek po zaslugi Avstralca Simona Gerransa slavila svojo prvo zmago na kolesarski dirki po Franciji, le dan pozneje pa je bila uspešna še drugič. Kolesarji avstralske ekipe so bili najhitrejši v ekipnem kronometru 4. etape v Nici, Gerrans pa je tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Avstralci so na 25 kilometrov dolgi progi za sekundo premagali Omego Pharmo-Quick Step, še dve sekundi več pa je zaostal Sky, moštvo prvega favorita dirke Chrisa Froomea.

Ekipi slovenskih predstavnikov se nista najbolj izkazali. Cannondale Kristijana Korena je zasedel 13. mesto, zaostal je 34 sekund, Astana Janija Brajkoviča pa je bila z zaostankom 56 sekund 16. V skupnem seštevku Brajkovič zdaj zaostaja 56 sekund in je na 54. mestu.