Alešu Borčniku bronasta kolajna v hitrostnem zbijanju

Mersin, 28. junija - Slovenski balinar Aleš Borčnik je osvojil bronasto kolajno na sredozemskih grah v Mersinu. V malem finalu hitrostnega izbijanja je bil boljši od Francoza Fabiena Jarneta. Zlato odličje je osvojil Hrvat Leo Brnić, srebrno pa Italijan Mauro Roggero.

Zreče.
Balinar Aleš Borčnik.

Borčnik je v dopoldanskem polfinalu zadel 44 krogel in izpadel iz boja za zlato kolajno, saj sta bila boljša Brnić in Roggero. V boju za bronasto odličje pa je zasenčil francoskega balinarja in zadel 43 od 51 krogel, medtem ko je bil njegov tekmec manj natančen ter v 50 metih zadel 39 krogel.

Slovenska balinarka Nina Novak je v hitrostnem zbijanju zasedla končno peto mesto. Tadeja Sodec je v sredo osvojila odličje zlatega leska v natančnem zbijanju. Slovenija je imela svojega predstavnika tudi v moškem finalu, Davor Janžič pa je zasedel nehvaležno četrto mesto.