Innerhofer prvič v karieri pokoril Ptice roparice

Beaver Creek, 30. novembra - Christof Innerhofer je zmagovalec drugega smuka svetovnega pokala alpskih smučarjev v ameriškem Beaver Creeku. Italijan je smuk na sloviti progi Ptic roparic prevozil najhitreje s časom. Od Slovencev je bil najboljši Andrej Šporn, ki je s 23. mestom prvič v Beaver Creeku osvojil smukaške točke.

Innerhoferju se je najbolj približal norveški dvojec Aksel Lund Svindal na drugem mestu in Kjetil Jansrud na tretjem.

Rok Perko je osvojil prve točke v letošnji sezoni s 27. mestom, kar so tudi njegove prve točke na smukih v Beaver Creeku. Andrej Jerman, ki se je lani v Beaver Creeku poškodoval in ostal brez cele sezone, je odstopil. Četrti Slovenec na startu Boštjan Kline je smuk končal na 46. mestu.