Na Kitajskem na stopničkah tudi Velenškova

Šanghaj, 25. novembra - Slovenska judoistka Ana Velenšek je na tekmi velike nagrade v kitajskem Qingdauu zmagala v kategoriji do 78 kilogramov. Velenškova je premagala Kitajko Chen Ying, Indijko Jino Devi Chongtham in Kitajko Han Li, nato pa v finalu še Korejko Da Won Jung. V kategoriji do 70 kg je danes Anka Pogačnik klonila v prvi borbi proti Japonki Rui Takahaši.

Ljubljana, Ljubljanski grad.
Judoistka Ana Velenšek.

Že včeraj so trije slovenski borci stopili na zmagovalni oder. Rok Drakšič je bil v kategoriji do 73 kg drugi, Vesna Đukić je bila tretja v kategoriji do 57 kg, prav tako pa je bila tretja tudi Tina Trstenjak v kategoriji do 63 kg.

Do 57 kg je včeraj nastopila še Petra Nareks in osvojila peto mesto, Nina Milošević je v kategoriji do 63 kg ostala brez uvrstitve, potem ko je izgubila že prvo borbo.