Dugonjiću še posamični bron na 50 prsno

Chartres, 25. novembra - Slovenija je na evropskem plavalnem prvenstvu v Chartresu bogatejša še za eno medaljo. V izjemnem finišu na 50 prsno jo je priboril Ravenčan Damir Dugonjić, ki je za zmagovalcem, Italijanom Fabiom Scozzolijem zaostal za vsega šest stotink sekunde, za evropskim rekordom pa le 13 stotink.

Velika Britanija, London.
Plavalec Damir Dugonjić.

Že štafetni nastopi so potrdili, da je Dugonjić zelo hiter, saj sta izida 25,57 in 25,57 nakazovala, da lahko Dugonjić plava izid okrog 27,2 ali 27,3. V finalu je Dugonjić plaval praktično brez napake in s 27,24 za desetinko sekunde izboljšal lani dosežen rekord iz Szczecina, ki je tam zadostoval za srebro.

Svojo nalogo je kljub manjši poškodbi noge 100-odstotno opravil tudi svetovni rekorder Peter Mankoč in se s prvim dosežkom polfinala uvrstil v nedeljski finale. Več kot zadovoljna je bila tudi Tjaša Vozel, ki je v polfinalu na 100 prsno z 1:07,49 še za stotinko sekunde izboljšala osebni in slovenski rekord ter se prav kot osma uvrstila v finale.