Poraz v Atenah pokopal mariborske upe po 1/16 finala

Atene, 23. novembra - Nogometaši Maribora so večraj v 5. krogu evropske lige v Atenah izgubili proti Panathinaikosu z 0:1. Edini gol na tekmi je zabil Vitolo, ki je v 67. minuti izkoristil enajstmetrovko.

Slovenski prvaki so si v grškem glavnem mestu želeli vsaj točko, čeprav so ves čas poudarjali, da gredo na zmago. Toda želja po slednji se je bržčas razblinila že po prvem polčasu, saj so gosti na igrišču ostali le z desetimi nogometaši po izključitvi Aleša Mejača. Grki so nato v drugem polčasu zabili zadetek po enajstmetrovki in tako na lestvici prehiteli Mariborčane. Ti so zdaj zadnji s štirimi točkami. Ob dejstvu, da se je tekma v Rimu med Laziem in Tottenhamom končala z 0:0, to pomeni tudi konec sanj o štajerskem napredovanju v šestnajstino finala. Tja se je iz te skupine že prebil Lazio.

Mariborčani bodo zadnjo tekmo predtekmovanja igrali 6. decembra v Ljudskem vrtu - prav proti rimskemu klubu.