Union Olimpija v lovu na drugo evroligaško zmago

Ljubljana, 15. novembra - Košarkarji Uniona Olimpije bodo skušali danes ob 20. uri ponoviti to, kar jim je enkrat že uspelo - premagati italijanski Cantu.

Ljubljančani so edino zmago v evroligi zabeležili v prvem krogu v začetku oktobra, ko so senzacionalno zmagali v Cantuju. Nato so doživeli štiri poraze v nizu, zdaj pa upajo, da se bo njihova krivulja znova obrnila navzgor. Prvi korak so storili v nedeljo v ligi Aba, ko so prekinili niz sedmih porazov.

Cantu prihaja v Ljubljano z izkupičkom 2-3 in nujno potrebuje zmago, če želi ohraniti upanje na drugi del evrolige. Ekipa, ki jo vodi Andrea Trinchieri je v dobri formi, saj je zadnje dve tekmi dobila z več kot dvajsetimi točkami razlike, zato je velik favorit za zmago.

Ljubljančani na drugi strani se zavedajo, da je to zanje najverjetneje predzadnja evroligaška tekma v dvorani Stožice. V drugem delu predtekmovanja bodo namreč trikrat gostovali in poleg Cantuja gostili le ruski Himki.