V NBA zmagi gostov

Chicago, 9. novembra - V noči na petek sta bili v severnoameriški košarkarski ligi NBA na sporedu dve tekmi, obe pa sta se končali z zmago gostov. Chicago Bulls so morali z 91:97 priznati premoč Oklahoma City Thunder, Portland Trail Blazers pa so proti Los Angeles Clippers klonili z 90:103.

Oklahoma City je v zadnji četrtini vse stavila na Kevina Duranta. Ta je samo v zadnjem delu igre zbral osem točk od skupaj 24. Serge Ibaka je 15 od skupaj 21 točk dosegel v prvem polčasu in poleg tega ujel še devet žog pod obročema. Najboljši strelec pri bikih je bil Luol Deng s 27 točkami.

Za Los Angeles Clippers je bil s 25 točkami najučinkovitejši Jamal Crawford, De'Andre Jordan in Chris Paul pa sta jih vsak dodala še po 21. Clippers so ob polčasu vodili že za 25 točk, a so nato košarkarji Portlanda uprizorili pravi lov. A niti 23 točk in devet skokov za Nicolasa Batuma kot najboljšega strelca pri Trail Blazers na koncu ni zadostovalo za razpoložene goste.