Freundu zmaga pred domačimi gledalci, Prevc 18.

Willingen, 30. januarja - Nemec Severin Freund (289,1 točke točk) je zmagovalec svetovnega pokala v smučarskih skokih v domačem Willingenu. Drugi je bil Avstrijec Martin Koch (286,9), tretji pa Švicar Simon Ammann (284,5). Od šestih Slovencev na tekmi so se trije prebili v finalno serijo; najboljši med njimi je bil Peter Prevc (239,1), ki je v finalu zdrsnil na 18. mesto.

V finalu sta nastopila še Jurij Tepeš (237,1 točke), ki je zasedel 19. mesto, ter Jernej Damjan (225,5), ki je bil 26.

Že po prvi seriji so nastope končali Rok Zima na 34., Matjaž Pungertar na 45. mestu in Mitja Mežnar, ki je bil diskvalificiran zaradi predolgih smuči glede na telesno težo.

Svetovni pokal se bo nadaljeval s sredino tekmo v nemškem Klingenthalu, kjer se bo slovenski ekipi spet pridružil tudi Robert Kranjec.