Risi Carterju pokvarili rojstni dan, 47 točk Duranta

New Jersey, 27. januarja - Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA New Jersey Nets je ponoči s 93:88 doma premagalo Memphis Grizzlies. Saša Vujačić je za mrežice v 36 minutah zbral 14 točk, pet skokov in tri podaje. Phoenix Suns so doma s 107:114 izgubili proti Charlotte Bobcats, Goran Dragić je za domače v 21 minutah dosegel pet točk, dva skoka in dve podaji.

Tekmo v Newarku je v zadnji četrtini odločil Devin Harris, ki je v ključnih trenutkih dosegel kar devet od skupaj 13 točk. V Phoenixu je Stephen Jackson dosegel 16 točk od skupaj 23 v drugem polčasu, košarkarji Bobcats pa so vknjižili že četrto zmago v zadnjih petih odigranih tekmah. Za Phoenix je bil s 27 točkami in 15 podajami najboljši Steve Nash, Vince Carter pa je na svoj 34. rojstni dan zbral 22 točk, a pretiranega veselja ob četrtem zaporednem porazu proti risom ni imel.

Minnesota Timberwolves so proti Oklahoma City Thunder igrali podaljšek in nato izgubili za točko (117:118), predvsem zaradi odlične igre Kevina Duranta, ki je s 47 točkami (18 skokov) popravil svoj najboljši strelski dosežek v karieri.