Nov poraz Udrihovega Sacramenta

Sacramento, 26. januarja - Košarkarji Sacramenta so v severnoameriški košarkarski ligi doživeli že 33. poraz v sezoni. V domači dvorani so morali priznati premoč košarkarjem moštva Charlotte Bobcats (89:94). Slovenski košarkar Beno Udrih je k izkupičku kraljev prispeval šest točk, v statistiko pa je vpisal tudi štiri skoke in dve asistenci.

Rogla.
Slovenski košarkar Beno Udrih.

Maribor.

Pri Sacramentu je bil z 19 koši in osmimi skoki najboljši Tyreke Evans, pri Charlottu pa so izstopali Stephen Jackson z 21 točkami, Gerald Wallace, ki jih je dosegel 19, in Kwame Brown, ki je ob 13 točkah v statistiko vpisal tudi 18 skokov.

Košarkarji Clevelanda so se znašli v slepi ulici. Konjeniki, v lanski sezoni na vrhu vzhodne konference, so se po odhodu MVP LeBrona Jamesa preselili na dno razpredelnice. Zadnji poraz so vpisali na gostovanju pri Bostonu, kjer so izgubili s 95:112, kar je že njihov 18. zaporedni poraz. Paul Pierce, ki je igral le v prvem polčasu, je dosegel 24 točk za domače. Boston je že ob premoru vodil s 67:45 in vodstva ni več izpustil. Prvič v sezoni je za kelte zaigral Kendrick Perkins, ki sedem mesecev ni igral zaradi težav s kolenom. V 17 minutah je dosegel sedem točk.

Šampionsko moštvo aktualnih prvakov Los Angeles Lakers pa je doma v Staples Centru premagalo Utah Jazz s 120:91. Utah, ki v dvoboju ni niti enkrat ni povedel, se je iz Los Angelesa poslovil s petim zaporednim porazom in petim porazom v gosteh. Proti jezernikom pa so košarkarji iz Utaha v Staples Centru izgubili že devetič.