Srebotnikova danes uspešna v dvojnem programu

Melbourne, 25. januarja - Potem ko se je Katarina Srebotnik danes na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu najprej v konkurenci ženskih dvojic uvrstila v polfinale, je bila na uvodnem turnirju za grand slam sezone v paru s Kanadčanom Danielom Nestrojem uspešna tudi v mešanih dvojicah. Slovensko - kanadska naveza je v drugem krogu mešanih parov s 4:6, 6:4 in 10:4 premagala Belorusinjo Olgo Govorcovo in Poljaka Marcina Matkowskija.

Portorož.
Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik.

Portorož.

Koper.

Srebotnikova je tako uspešno opravila današnji dvojni spored, saj se je najprej skupaj s Čehinjo Kveto Peschke že uvrstila v polfinale. Slovensko - češka naveza je v četrtfinalu dvakrat s po 6:3 izločila devetopostavljeno ameriško dvojico, Bethanie Mattek-Sands - Meghann Shaughnessy. Za vstop v finale Australian Opna se bosta Srebotnika in Peschkejeva, ki sta drugi nosilki ženskih dvojic, "udarili" z 12. nosilkama Belorusinjo Viktorijo Azarenka in Rusinjo Marijo Kirilenko.