Nova zmaga Bergerjeve, Gregorinova šesta

Anterselva, 21. januarja - Norveška biatlonka Tora Berger je zmagovalka današnjega ženskega sprinta za svetovni pokal v italijanski Anterselvi. Na 7,5 kilometra dolgi progi je za 29,1 sekunde ugnala Slovakinjo Anastazijo Kuzmino in za dobrih 36 Rusinjo Olgo Zajcevo, ki sta po enkrat zavili v kazenski krog. Najboljša Slovenka je bila Teja Gregorin na šestem mestu, ki je prav tako zgrešila eno od desetih tarč.

Pokljuka.
Biatlonka Teja Gregorin.

Pokljuka.

Pokljuka.
Biatlon.

Pokljuka.

Gregorinova si je visoko uvrstitev pritekla z odličnim zadnjim krogom, kjer je od zadnjega streljanja do cilja pridobila kar šest mest.

Točke svetovnega pokala je s 30. mestom osvojila tudi Tadeja Brankovič, Andreja Mali je tekmo končala na 68. mestu.

Jutri biatlonce v Anterselvi čaka dvojni spored. Dekleta se bodo pomerila v štafeti, moški pa v tekmi na 15 kilometrov s skupinskim startom.