Valenčič po diskvalifikaciji Prangerja na slalomu v Wengnu 23.

Wengen, 16. januarja - Tridnevni smučarski praznik v Wengnu se je končal s klasičnim slalomom za svetovni pokal. Zmagal je hrvaški alpski smučar Ivica Kostelić. Na zmehčani progi je bil razred zase ter je prepričljivo ubranil lansko zmago ter že tretjič zmagal na slalomih za pokal Lauberhorn.

Avstrijec Marcel Hirscher je v finalu na drugem mestu za Kostelićem zaostal 93 stotink sekunde, tretji je bil Francoz Jean-Baptiste Grange (+0,99). Na drugi progi je moral Valenčič, čeprav je imel dobro izhodišče kot sedmi tekmovalec na startu, nadoknaditi skoraj poltretjo sekundo zaostanka. Po diskvalifikaciji Avstrijca Manfreda Prangerja zaradi nepravilne opreme je Valenčič tekmo končal na 23. mestu in je le za eno mesto popravil čas prve vožnje. Matic Skube je odstopil na prvi progi, Miha Kürner pa je bil prepočasen za finale.