Krka - Union Olimpija 75:80 (26:15, 49:33, 61:57)

Novo mesto, 11. januarja - Veliki slovenski derbi in hkrati obračun vodilnih ekip lige NLB v dvorani Leon Štukelj v Novem mestu se ni razpletel po željah domačih gledalcev, ki so do zadnjega kotička napolnili hram dolenjskega športa. Košarkarji Uniona Olimpije so namreč zabeležili enajsto zmago, hkrati prekinili niz treh zmag Krke, in se zavihteli na vrh razpredelnice lige NLB. Izid je bil 80:75.

Ljubljančani so zmagali zasluženo, saj so bili v drugem polčasu prepričljivo boljši, imeli pa so tudi dovolj razpoloženih igralcev, da so nadoknadili zaostanek devetnajstih točk iz prvega polčasa. Osrednji junaki ljubljanske zmage so bili Kevinn Pinkney, Sašo Ožbolt, Kenny Gregory in Vlatko Ilievski.

V naslednjem krogu (15. 1.) bo Krka gostovali pri Zagrebu, Union Olimpija pa se bo v Stožicah pomerila s Cibono.