Ligety zapravil vodstvo, v Adelbodnu dva zmagovalca

Adelboden, 8. januarja - Četrti veleslalom za svetovni pokal alpskih smučarjev v Adelbodnu se ni izšel po načrtih najboljšega veleslalomista sezone. Američan Ted Ligety je v finalu zapravil vodstvo, zmago pa sta si nepričakovano delila Francoz Cyprien Richard in Norvežan Aksel Lund Svindal. Tretji je bil še en Francoz Thomas Fanara (+ 0,20).

Najhitrejši na prvi progi Ligety se tako ni veselil četrte veleslalomske zmage v tej sezoni. Kljub neuspehu, veleslalom v Adelbodnu je po napaki na drugi progi končal na 28. mestu z zaostankom slabih štirih sekund (+ 3,65), je s tremi zmagami ohranil primat v veleslalomskem seštevku.

Druga vožnja je poskrbela za popoln preobrat v skupnem seštevku. Vodstvo v skupnem seštevku je prevzel Lund Svindal, ki ima 26 točk več od Avstrijca Michaela Walchhoferja (409), na tretjem mestu pa je po novem Hrvat Ivica Kostelić (404).

Nobeden od treh slovenskih predstavnikov, Janez Jazbec, Matic Skube in Aleš Gorza, se ni uvrstil v drugo vožnjo.