Konec zmagovitega niza ACH Volleyja

Budva, 6. januarja - Odbojkarji ACH Volleyja so v tekmi 5. kroga lige prvakov (skupina C) sinoči v gosteh izgubili s črnogorsko Budvansko Rivijero z 2:3. V prvi tekmi 5. kroga te skupine je poljski Jastrzebski Wegiel premagal pirejski Olympiacos s 3:0.

Po 21 zaporednih zmagah se je v Budvi končal zmagoslavni niz ACH Volleyja. Kljub porazu izpolnili najvažnejši cilj, ki so si ga zadali. S točko za poraz 2:3 so si namreč že zagotovili napredovanje med 12 najboljših evropskih ekip, prvo mesto v skupini C pa bodo lovili naslednjo sredo v Stožicah, ko jih čaka poljski Jastrzebski.

Tekma je spet imela pet nizov, tokrat pa ni bilo srečnega konca za goste. V petem nizu so sicer začeli odlično in vodili s 4:2, toda zatem je prišlo do krize. Ko je bilo na semaforju 12:8, je bilo jasno, da zaostanka ni več mogoče nadomestiti. ACH Volley je tako v odločilnem nizu izgubil šele tretjič v desetih tekmah lige prvakov.