Rokometaši Kiela drugič osvojili evropsko krono

Köln, 31. maja - Rokometaši Kiela so po letu 2007 drugič osvojili prvo mesto v evropski ligi prvakov, potem ko so v včerajšnji finalni tekmi zaključnega turnirja v Kölnu premagali Barcelono s 36:34. V tekmi za tretje mesto je Ciudad Real ugnal Čehovske medvede s 36:28.

Kiel je v Kölnu ponovil uspeh izpred treh let in drugič v bogati zgodovini osvojil najbolj imenitno klubsko tekmovanje na stari celini. V minulih dveh sezonah mu je pot do rokometnega Mont Blanca preprečil Ciudad Real, tokrat pa je nemško moštvo na poti do samega vrha izločilo dve zasedbi s Pirenejskega polotoka. V sobotnem polfinalnem obračunu najprej Ciudad Real, v včerajšnjem velikem finalu pa še Barcelono.

Kiel je za zmago prejel ček v višini 250.000, drugouvrščena Barcelona 150.000, tretjeuvrščeni Ciudad Real 100.000, četrtouvrščeni Čehovski medvedi pa 50.000 evrov.