Bryant Jezernike popeljal v nov finale

Phoenix, 30. maja - Košarkarji Los Angeles Lakers so finalisti severnoameriške lige NBA. Kalifornijci so v šesti tekmi finala zahodne konference v gosteh s 111:103 premagali Phoenix Suns in tako v veliki finale, kjer se bodo merili z Bostonom, napredovali s 4:2 v zmagah.

Junak šeste tekme je bil nihče drug kot Kobe Bryant, ki je klubu iz Arizone nasul kar 37 točk. Bryant je zadel devet točk v zadnjih dveh minutah in s tem izničil nalet Phoenixa. Ta se je po zaostanku, v katerem je bil praktično vso tekmo, nevarno približal na le tri točke.

Pri Phoenixu, kjer je bil kljub slabemu metu najboljši strelec Amare Stoudemire s 27 točkami, je imel pomembno vlogo tudi Goran Dragić. Slednji je v 18 minutah dosegel 12 točk, Saša Vujačič pa je v dresu Jezernikov 11 minutah dosegel pet točk.