Tjaša Šeme spet državna prvakinja

Maribor, 30. maja - V mariborski športni dvorani Lukna se ta konec tedna za državne naslove merijo tekmovalke v ritmični gimnastiki. V članski kategoriji je prepričljivo zmago slavila Tjaša Šeme, ki je po letu 2005 osvojila svoj drugi mnogobojski članski naslov. Srebrno kolajno je osvojila debitantka v članski kategoriji Evita Pšeničny, tretja pa je bila Pia Arhar.

Med mladinkami je naslov državne prvakinje osvojila Sara Kragulj (Moste) in to je bila sploh edina zmaga, ki na letošnjem državnem prvenstvu ni romala v roke telovadk Narodnega doma. Na drugo in tretjo stopničko sta stopili Katja Bogdanič in Emina Haračič (obe Narodni dom). Med kadetinjami, kjer je zmagala Špela Kratochwill, in mlajšimi, kjer je naslov državne prvakinje osvojila Aja Jerman, so v obeh kategorijah vse kolajne osvojile telovadke iz Narodnega doma.

Državno prvenstvo se bo danes končalo s finalnimi nastopi v vseh kategorijah.