Chicago po 18 letih spet v velikem finalu lige NHL

Chicago, 24. maja - Hokejisti Chicaga so po 18 letih spet v igri za naslov prvaka lige NHL. V četrti tekmi konferenčnega finala so danes ponoči proti San Joseju dosegli še četrto zmago, tokrat so bili boljši s 4:2, in se uvrstili v boj za Stanleyjev pokal. Njihovi tekmeci bodo boljši v obračunu med Philadelphio in Montrealom. Letalci vodijo s 3:1 v zmagah.

Dustin Byfuglien je novi junak hokejskega Chicaga. Na tretji tekmi je dosegel odločilni gol v podaljšku, tokrat je poskrbel za vodilni zadetek v zadnji tretjini, ki se je izkazal za odločilnega za veliko zmago. Piko na i je postavil Kris Versteeg z zadetkom v prazen gol v zadnji minuti.

Moštvo Blackhawks ima priložnost, da se znebi slovesa ekipe, ki najdlje v ligi čaka na nov naslov prvaka. Chicago, eden od ustanoviteljev lige, je bil nazadnje najboljši daljnega leta 1961.