Rusija in Češka v finalu hokejskega SP

Köln, 23. maja - Hokejisti Češke in Rusije so se uvrstili v današnji veliki finale svetovnega prvenstva elitne skupine v Nemčiji. V Kölnu so Rusi sinoči v polfinalu premagali Nemce z 2:1, Čehi pa po kazenskih strelih s 3:2 Švede.

Češka hokejska reprezentanca ima prvič po letu 2006, ko je v Rigi v finalu izgubila prav s Švedsko, spet priložnost za zlato.

Švedi so izenačujoči gol dobili osem sekund pred koncem rednega dela tekme. V podaljšku ni bilo gola, Jan Marek pa je bil strelec odločilnega gola pri kazenskih strelih in Čehe popeljal v finale.

Branilci naslova Rusi so vlogo favoritov upravičili šele tik pred koncem tekme. Po izidu 1:1 po dveh tretjinah je Pavel Dacjuk zmagoviti gol dosegel v 59. minuti.

Finale Rusija - Češka bo na sporedu danes ob 20.30 uri, mali finale Nemčija - Švedska pa ob 16.15.