Oplast prvič prvak futsal lige

Tolmin, 19. maja - Oplast iz Kobarida je letošnji državni prvak 1. slovenske futsal lige. V sinočnji četrti tekmi finala v Tolminu je po kazenskih strelih s 6:4 premagal Puntar Casino Safir in tako slavil s skupnim izidom 3:1 v zmagah. Oplast bo tako v prihodnji sezoni Slovenijo zastopal v ligi prvakov.

Goste je v vodstvo že v prvi minuti popeljal Saša Leban. Nato je domačim uspelo narediti preobrat z zadetkoma Aljaža Laharnarja v 14. in Gaja Rosiča v 15. minuti. V drugem polčasu so najprej v 33. minuti prek Lebana izenačili gosti iz Kobarida, tri minute pozneje pa je s šestmetrovko Tolmincem novo vodstvo priigral Siniša Brkič. A Oplast se ni predal in minuto pred koncem rednega dela znova izenačil. Takrat je bil strelec Rajko Uršič.

Prvaka so odločili kazenski streli, pri katerih so bili bolj zbrani igralci Oplasta, ki se tako zasluženo veselijo naslova državnega prvaka.