Jezerniki zlahka čez Sonca

Los Angeles, 18. maja - Los Angeles Lakers so v prvi finalni tekmi zahodne konference v severnoameriški košarkarski ligi NBA ugnali Phoenix Suns s 128:107, slovenski reprezentant Goran Dragič pa je za poraženo ekipo v 20:28 minute dosegel 13 točk, tri skoke in dve podaji. Za zmagovito ekipo je igral Saša Vujačič, v 1:23 minute pa si je prislužil le eno osebno napako.

Branilci prvega mesta v najmočnejši košarkarski ligi na svetu so finalno serijo zahodne konference začeli odlično. Potem ko so v prvem krogu končnice po šestih tekmah izločili Oklahomo City, v polfinalu po štirih tekmah še Utah, so v današnji prvi finalni tekmi dokaj gladko ugnali še goste iz Arizone, ki so bili v prvem krogu končnice boljši od Portlanda, v drugem pa od San Antonia.

Prvo ime dvoboja v mestu angelov je bil Kobe Bryant. Eden najboljših košarkarjev v zadnjem desetletju je Soncam nasul 40 točk, od tega jih je kar 21 dosegel v odločilni tretji četrtini, ko so si Jezerniki priigrali tudi neulovljivo prednost.