Chicago in Philadelphia v NHL do uvodnih zmag

Philadelphia, 17. maja - Moštvi Chicago v zahodni in Philadelphia Flyers v vzhodni konferenci sta v polfinalu severnoameriške hokejske lige NHL prišli do uvodnih zmag. Chicago Blackhawks so z 2:1 slavili zmago v San Joseju, Philadelphia pa je na domačem ledu kar s 6:0 ugnala Montreal Canadiens.

V Kaliforniji so hokejisti Chicaga nadaljevali uspešne predstave v gosteh in zmagali z 2:1. Dustin Byfuglien je bil strelec odločilnega zadetka 6:45 minute pred koncem. Za goste je en gol prispeval še Patrick Sharp, edini zadetek za San Jose Sharks pa je dosegel novinec Jason Demers. Tudi druga tekma bo v San Joseju.

Na vzhodu pa so sedmi nosilci Philadelphia Flyers uprizorili pravi festival golov in kar s 6:0 premagali osme nosilce Montreal Canadiens. James van Riemsdyk, Danny Briere in Simon Gagne so zadeli v slabih desetih minutah druge tretjine in v bistvu odločili tekmo. Druga tekma bo prav tako v Philadelphii.